| Part Number | HX6062FNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 343850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HX6062FNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | HX6062FNLT |
|---|---|
| Pin Count | 24 |
| Minimum Crosstalk | -50@1MHz dB |
| Minimum CMRR | -50@2MHz dB |
| Maximum OCL Inductance | 0.35(Min) mH |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| MSL Level | 1 |
| Turns Ratio | 1:1/1:1 |
| Transformer Type | 1000Base-T Single Port Ethernet Magnetic Transformer |
| Minimum Return Loss | [email protected] to 40MHz dB |
| Maximum Insertion Loss | -1.2@100KHz dB |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 17.526 x 15.24 x 5.461 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Style | L Lead |
| Product Depth | 15.24 mm |
| Product Height | 5.461 mm |
| Product Length | 17.526 mm |
| Replacement Part Number | PART-HX6062FNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for 100B-1001.pdf |
|
Pulse | TRANSFORMER CMC 4KV MODULE - EXT TEMP Download PDF datasheet for HX1224CNL.pdf |
|
HPC | Telecom Transformer 1:1 2000Vrms 1Ohm Prim. DCR Thru-Hole Download PDF datasheet for EPA1271A-LF.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7008FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 3.5Ohm Prim. DCR -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H2019NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1.41 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for E2009QNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1294NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX6062FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1.41 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for E2458NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Prim. -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX6062NLT.pdf |