| Part Number | H5004NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 134750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | H5004NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | H5004NLT |
|---|---|
| MSL Level | 4 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Minimum Crosstalk | -33@100MHz dB |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Minimum Return Loss | -10@100MHz dB |
| Transformer Type | 1000Base-T Magnetics Modules Transformer |
| Maximum Insertion Loss | 1@1MHz to 100MHz dB |
| Maximum Isolation Voltage | 1500 Vrms |
| Product Dimensions | 17.53 x 16 x 5.51 mm |
| Pin Count | 24 |
| Mounting | Surface Mount |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Minimum CMRR | -33@100MHz dB |
| Lead Style | Gull Wing |
| Product Depth | 16 mm |
| Product Height | 5.51 mm |
| Product Length | 17.53 mm |
| Replacement Part Number | PART-H5004NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
HALO Electronics | Telecom Transformer 1CT:1CT 1500Vrms -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for TG111-E12NYNRLTR.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.2Ohm Prim. DCR 0.2Ohm Sec. DCR -2dB Surface Mount Download PDF datasheet for T-1485SNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2.42 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for T9021NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB -1dB -3dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5008FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 500Vrms 0.3Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8116NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 2000Vrms 0.6Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for 23Z467SMNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68026NLT.pdf |
|
Pulse | TRANSFORMER MODULE GIGABIT 1PORT Download PDF datasheet for H5019EFNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-68678NL.pdf |