| Part Number | HX5401NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 289010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HX5401NL |
| Datasheet download |
| Part Number | HX5401NL |
|---|---|
| Product Dimensions | 28.45 x 17.27 x 10.87 mm |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 17.27 mm |
| Product Height | 10.87 mm |
| Product Length | 28.45 mm |
| Replacement Part Number | PART-HX5401NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1.41 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for E2009QNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1164NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for TX1267NLT.pdf |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-Z5-F.pdf |
|
Pulse | Transformer Misc 500Vrms 10.16 X 8.76 X 6.35mm Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65855NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1234NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:2.4 1500Vrms 0.85Ohm 0.85Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1144NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 0.4Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for PE-65854NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -3dB -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7018FNL.pdf |