| Part Number | T5007NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 312660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 1:2 1:2 2000Vrms 2.4Ohm 2.4Ohm Prim. DCR 4.2Ohm 4.2Ohm Sec. DCR Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | T5007NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | T5007NLT |
|---|---|
| Maximum Interwinding Capacitance | 100 pF |
| Maximum OCL Inductance | 22(Min) mH |
| Maximum Isolation Voltage | 2000 Vrms |
| Max Processing Temp | 235 |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Transformer Type | ISDN S-Interface Low Profile Dual SMT Transformer |
| Mounting | Surface Mount |
| Turns Ratio | 1:2/1:2 |
| Product Dimensions | 24.13 x 18.29 x 7.37 mm |
| Lead Style | Gull Wing |
| Product Depth | 18.29 mm |
| Product Height | 7.37 mm |
| Product Length | 24.13 mm |
| Replacement Part Number | PART-T5007NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5201NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1.4:1 1500Vac 3Ohm 1.5Ohm Surface Mount Download PDF datasheet for BX4289LNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB SMD Download PDF datasheet for HX1188FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB SMD Download PDF datasheet for HX1188FNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:2 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for T9030NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H1102NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 500Vrms 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8114NLT.pdf |
|
Pulse | TRANSFORMER MODULE GIGABIT 1PORT Download PDF datasheet for H5019EFNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 2250VDC 0.65Ohm Prim. DCR 0.65Ohm Sec. DCR -0.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for JK0-0144BNL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 4.5:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for BX1194WNLT.pdf |