PA0513.321NLT Pulse
PA0513.321NLT Images
Please contact us for more photos of PA0513.321NLT
Part Number PA0513.321NLT
Manufacturer Pulse
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Bead Wirewound 320nH 20% 41A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PA0513.321NLT
Datasheet download PA0513.321NLT.pdf
Request Quotation for PA0513.321NLT
PA0513.321NLT Specifications
Part Number PA0513.321NLT
Core Material
Operating Temperature -40 to 130 °C
Impedance
Maximum Self Resonant Frequency
Maximum DC Current
Minimum Quality Factor
Inductance
Technology Wirewound
Package/Case 13.46 X 12.95 X 8
Product Dimensions 13.46 x 12.95 x 8 mm
Maximum DC Resistance 320 uOhm
Type Power Bead
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Depth 12.95 mm
Product Height 8 mm
Product Length 13.46 mm