| Part Number | CPL2-5-50TR-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 820540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 50A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CPL2-5-50TR-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CPL2-5-50TR-R |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Ferrite |
| Maximum DC Resistance | |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 53.5 X 11.5 X 5 |
| Type | Power |
| Inductance | 50 |
| Product Dimensions | 53.5 x 11.5 x 5 mm |
| Maximum DC Current | 50 |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Depth | 11.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 53.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-CPL2-5-50TR-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A T R Download PDF datasheet for DR1040-150-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 220mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100556NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 270uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 950mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-271KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power 77uH 20% 1.54A T R Download PDF datasheet for PE-53830SNLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 3.3A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M1A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 250 Ohm 100MHz 5A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM251SQ2L.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 80 Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for GZ1608D800TF.pdf |
|
Eaton | IND FERRITE TYPE, 150NH, 80A, 2PADS, SMT - |
|
Vishay | Ind Bead Shielded Multi-Layer 2KOhm 25% 100MHz Ferrite 80mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILBB0805ER202V.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 27nH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for PE-1008CD270GTT.pdf |