| Part Number | PB2020.223NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 848210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 8.1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PB2020.223NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PB2020.223NLT |
|---|---|
| Protection Style | Unshielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Product Dimensions | 23.87 x 20.83 x 10.16 mm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 23.87 X 20.83 X 10.16 |
| Product Depth | 20.83 mm |
| Product Height | 10.16 mm |
| Product Length | 23.87 mm |
| Replacement Part Number | PART-PB2020.223NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Ind Power Shielded 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for LMXS04B4N2R2BTAS.pdf |
|
Bourns | BNSSRN6045-221M Download PDF datasheet for SRN6045-221M.pdf |
|
Sumida | FIXED IND., 0.68UH, 30%, 35MOHM, 3.6A - |
|
Eaton | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 8A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-2R2-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 205nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R20-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 5.1A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER150M51.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 60 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for PZ2012U600-3R0TF.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N8JFB.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Common Mode Choke Shielded 20Ohm 30% 10MHz 5A T R - |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRN6045-2R2Y.pdf |