| Part Number | PE-0603CD030JTT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 626760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 3.9nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-0603CD030JTT |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-0603CD030JTT |
|---|---|
| Test Frequency | 250 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.8 x 1.24 x 1.02 mm |
| Lead Finish | Tin|Gold |
| Type | RF Chip |
| Core Material | Ceramic |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 5 % |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 1.24 mm |
| Product Height | 1.02 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-0603CD030JTT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 3.9A T R Download PDF datasheet for SRP4020-2R2M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-100M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 180nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R180-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz 800mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805H151R-10.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2424 Blister T R Download PDF datasheet for B82462G4472M.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101KL.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 13.1A T R Download PDF datasheet for ETQP5M4R7YFC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 950mA Embossed T R Download PDF datasheet for NRS6045T680MMGKV.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 51uH 100KHz 200mA T R Download PDF datasheet for CC1812C513R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 48Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-100M.pdf |