| Part Number | ELLATV100M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 619060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATV100M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATV100M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 10.5 X 10.5 X 4.5 |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.5 x 4.5 mm |
| Type | Power Choke |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATV100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 470uH 35% 14A T R Download PDF datasheet for P0502NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608HW601-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz 15Q-Factor Ferrite 3.2A Emboss T R Download PDF datasheet for SRN6045TA-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 5.35A 2.67A T R Download PDF datasheet for SRF1260-100M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R23-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 6028 T R Download PDF datasheet for SRN6028-150M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power 120nH 10% 100KHz 296Q-Factor Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1309B3-R120-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 47Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR7032-221M.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 1.25A Blister T R Download PDF datasheet for B82464A4683K.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 1uH 20% 7.5A 2220 T R Download PDF datasheet for ASPI-0520LR-1R0M-T2.pdf |