| Part Number | PE-92108KNL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 676630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 90.7uH 20% 3.6A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-92108KNL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-92108KNL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 24.64 x 15.5 x 27.94 mm |
| Lead Style | Radial |
| Technology | Toroid |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 24.64 X 15.5 X 27.94 |
| Type | Power |
| Product Depth | 15.5 mm |
| Product Height | 27.94 mm |
| Product Length | 24.64 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-92108KNL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Bead 120 Ohm 50MHz Ferrite 7A Radial Ammo Pack Download PDF datasheet for FBR07HA121SB-00.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke 4.7uH 10% 40Q-Factor Ferrite 380mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108-T1472-K.pdf |
|
Laird | Ind Bead 998Ohm 100MHz Ferrite AXL Download PDF datasheet for 28C0236-0EW-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 470uH 20% 640mA RDL Download PDF datasheet for PE-53114NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 3.9mH 10% 10KHz 80mA RDL Download PDF datasheet for ELC06D392E.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 240Ohm 4MHz 20A Pin Bulk Download PDF datasheet for CM5740Z241B-10.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | IPQWIP201610S-1R0MLA7 POWER INDUCTOR - |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 176uH 100KHz Ferrite 62A Pin Bulk Download PDF datasheet for CMX1616Z171B-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 220uH 10% 10KHz 1.1A RDL Download PDF datasheet for ELC10D221E.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 3.3uH 20% 10KHz Ferrite 5.7A RDL Download PDF datasheet for ELC08D3R3E.pdf |