| Part Number | PG0087.222NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 699270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.2A 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0087.222NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0087.222NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 2424 |
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 2 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 245 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0087.222NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-1R0KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 3.9A T R Download PDF datasheet for SRP4020-2R2M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RNP-100NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028-4R7Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 6.3A T R Download PDF datasheet for SRN8040-2R2Y.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C3N3SV6T.pdf |
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multilayer 6.8nH 5% 5Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for HI0603-1B6N8JHT.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 22uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 140mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1223-K100.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 470nH 5% 25MHz 40Q-Factor Iron 653mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-471J.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 10nH 2% 500MHz 13Q-Factor 100mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN10NG02D.pdf |