| Part Number | T8114NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 131720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 500Vrms 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | T8114NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | T8114NLT |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Maximum DCR Primary Side | 0.7 Ohm |
| Product Dimensions | 6.3 x 8.9 x 3.9 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Transformer Type | DSL and Telecom Transformer |
| Maximum Isolation Voltage | 500 Vrms |
| Maximum OCL Inductance | 4.7 mH |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 8.9 mm |
| Product Height | 3.9 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-T8114NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1.15 1:2 1500Vrms 0.7Ohm 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T1076NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1:1 1500Vrms -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX6096FNL.pdf |
|
Pulse | TRANSFORMERS AUDIO & SIGNAL 10 100 PC CA Download PDF datasheet for H0009NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 0.65Ohm Pri. DCR -1.2dB@100KHz Surface Mount Download PDF datasheet for HM5149NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 3.5Ohm Prim. DCR -1.2dB Surface Mount Download PDF datasheet for H2019NLT.pdf |
|
Pulse | MDL,SIN,1GD,1:1,SMT,TU Download PDF datasheet for HX5181NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms -1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX1234NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 500Vrms 0.7Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for T8114NLT.pdf |
|
BEL | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for S558-5999-BA-F.pdf |