| Part Number | PE-65554NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 360460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Telecom Transformer 0.3Ohm Prim. DCR Through Hole |
| Category | Transformer |
| Family | Telecom Transformer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-65554NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-65554NL |
|---|---|
| Maximum DCR Primary Side | 0.3 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Lead Style | PC Pin |
| Product Dimensions | 15.11 x 12.2 x 7.62 mm |
| Transformer Type | LAN and Telecom Transformer |
| Package Type | DIP |
| Maximum OCL Inductance | 0.024(Min) mH |
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 8 |
| Product Depth | 12.2 mm |
| Product Height | 7.62 mm |
| Product Length | 15.11 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-65554NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1:0.8 1:1:0.8 1500Vrms 1Ohm 1Ohm Prim. DCR Surface Mount Download PDF datasheet for TX1099NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5120NL.pdf |
|
Pulse | LAN DISCRETE XFOMER Download PDF datasheet for H5007BNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5007NLT.pdf |
|
Pulse | XFMER MDL,SIN,1:1,SM,TU NPB - |
|
Pulse | Telecom Transformer 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5400NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms -1dB Surface Mount Download PDF datasheet for H7008FNLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5004NL.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1.4dB Surface Mount Download PDF datasheet for H5012NLT.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms 1dB Surface Mount Download PDF datasheet for HX5020NLT.pdf |