ESR10EZPJ103 ROHM
ESR10EZPJ103 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ103
Part Number ESR10EZPJ103
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ103
Datasheet download ESR10EZPJ103.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ103
ESR10EZPJ103 Specifications
Part Number ESR10EZPJ103
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Military Standard
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.4 W
Type Thick Film
Resistance Value 10 kOhm
Package Type SMD
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm