KTR18EZPJ105 ROHM
KTR18EZPJ105 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPJ105
Part Number KTR18EZPJ105
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPJ105
Datasheet download KTR18EZPJ105.pdf
Request Quotation for KTR18EZPJ105
KTR18EZPJ105 Specifications
Part Number KTR18EZPJ105
Mounting Surface Mount
Resistance Value 1 MOhm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Package Type
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm