KTR18EZPJ515 ROHM
KTR18EZPJ515 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPJ515
Part Number KTR18EZPJ515
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 1206 5.1M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPJ515
Datasheet download KTR18EZPJ515.pdf
Request Quotation for KTR18EZPJ515
KTR18EZPJ515 Specifications
Part Number KTR18EZPJ515
Package Type
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Resistance Value 5.1 MOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm