MCR01MZPF1403 ROHM
MCR01MZPF1403 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1403
Part Number MCR01MZPF1403
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 140K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1403
Datasheet download MCR01MZPF1403.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1403
MCR01MZPF1403 Specifications
Part Number MCR01MZPF1403
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Military Standard
Resistance Value 140 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm