ERJ6BQF3R0V Panasonic
ERJ6BQF3R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ6BQF3R0V
Part Number ERJ6BQF3R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 3 Ohm 1% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6BQF3R0V
Datasheet download ERJ6BQF3R0V.pdf
Request Quotation for ERJ6BQF3R0V
ERJ6BQF3R0V Specifications
Part Number ERJ6BQF3R0V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6
Termination Style Wraparound
Resistance Value 3 Ohm
Power Rating 0.33 W
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0805
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm