CRCW0402200KFKED Vishay
CRCW0402200KFKED Images
Please contact us for more photos of CRCW0402200KFKED
Part Number CRCW0402200KFKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 200K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0402200KFKED
Datasheet download CRCW0402200KFKED.pdf
Request Quotation for CRCW0402200KFKED
CRCW0402200KFKED Specifications
Part Number CRCW0402200KFKED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 200 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm