SMM02040C2211FB300 Vishay
SMM02040C2211FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C2211FB300
Part Number SMM02040C2211FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 2.21K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C2211FB300
Datasheet download SMM02040C2211FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C2211FB300
SMM02040C2211FB300 Specifications
Part Number SMM02040C2211FB300
Package Type Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Resistance Value 2.21 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm