ERJXGNF1000Y Panasonic
ERJXGNF1000Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGNF1000Y
Part Number ERJXGNF1000Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 100 Ohm 1% 1 32W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGNF1000Y
Datasheet download ERJXGNF1000Y.pdf
Request Quotation for ERJXGNF1000Y
ERJXGNF1000Y Specifications
Part Number ERJXGNF1000Y
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 01005
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Case Size 01005
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13 mm
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Resistance Value 100 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm