MCR10EZHFLR820 ROHM
MCR10EZHFLR820 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHFLR820
Part Number MCR10EZHFLR820
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 820m Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHFLR820
Datasheet download MCR10EZHFLR820.pdf
Request Quotation for MCR10EZHFLR820
MCR10EZHFLR820 Specifications
Part Number MCR10EZHFLR820
Resistance Value 820 MOhm
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0805
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm