MCR01MZPF1503 ROHM
MCR01MZPF1503 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF1503
Part Number MCR01MZPF1503
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 150K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF1503
Datasheet download MCR01MZPF1503.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF1503
MCR01MZPF1503 Specifications
Part Number MCR01MZPF1503
Resistance Value 150 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm