MCR01MZPF3831 ROHM
MCR01MZPF3831 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3831
Part Number MCR01MZPF3831
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3831
Datasheet download MCR01MZPF3831.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3831
MCR01MZPF3831 Specifications
Part Number MCR01MZPF3831
Case Size 0402
Resistance Value 3.83 kOhm
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Family MCR
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm