MCR01MZPF9102 ROHM
MCR01MZPF9102 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF9102
Part Number MCR01MZPF9102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 91K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF9102
Datasheet download MCR01MZPF9102.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF9102
MCR01MZPF9102 Specifications
Part Number MCR01MZPF9102
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Resistance Value 91 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm