MCR03EZHJ434 ROHM
MCR03EZHJ434 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZHJ434
Part Number MCR03EZHJ434
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 430K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZHJ434
Datasheet download MCR03EZHJ434.pdf
Request Quotation for MCR03EZHJ434
MCR03EZHJ434 Specifications
Part Number MCR03EZHJ434
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 430 kOhm
Type Thick Film
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm