ERJ3GEYJ273V Panasonic
ERJ3GEYJ273V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ273V
Part Number ERJ3GEYJ273V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 27K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ273V
Datasheet download ERJ3GEYJ273V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ273V
ERJ3GEYJ273V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ273V
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Resistance Value 27 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm