MCR03EZPFX1002 ROHM
MCR03EZPFX1002 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX1002
Part Number MCR03EZPFX1002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX1002
Datasheet download MCR03EZPFX1002.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX1002
MCR03EZPFX1002 Specifications
Part Number MCR03EZPFX1002
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm