TNPW120620K0BEEA Vishay
TNPW120620K0BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW120620K0BEEA
Part Number TNPW120620K0BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 20K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW120620K0BEEA
Datasheet download TNPW120620K0BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW120620K0BEEA
TNPW120620K0BEEA Specifications
Part Number TNPW120620K0BEEA
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 20 kOhm
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Military Standard
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Package Type SMD
Type Thin Film
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm