| Part Number | CRCW25122K20JNEG |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 482230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 2512 2.2K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CRCW25122K20JNEG |
| Datasheet download |
| Part Number | CRCW25122K20JNEG |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.3 x 3.15 x 0.6 mm |
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Resistance Value | 2.2 kOhm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 2512 |
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 5 % |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Power Rating | 1 W |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 3.15 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Product Weight | 40.5 mg |
| Replacement Part Number | PART-CRCW25122K20JNEG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 0805 464Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10FZPF4640.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0402 1K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA2AEB102X.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 2512 5.1 Ohm 5% 1W \u00b1500ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR100JZHJ5R1.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0402 43.2K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW040243K2FKEDC.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0402 13.7K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CR0402-FX-1372GZ2.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 270K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2GEJ274X.pdf |
|
NIC Components | Res 0603 0.1 Ohm 1% 1 10W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for NCST06FR100HTRF.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1020 330 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for LTR50UZPF3300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ12ZYJ820U.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1206 47K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for D55342E07B47E0RWS.pdf |