MCR03EZPFX1301 ROHM
MCR03EZPFX1301 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX1301
Part Number MCR03EZPFX1301
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX1301
Datasheet download MCR03EZPFX1301.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX1301
MCR03EZPFX1301 Specifications
Part Number MCR03EZPFX1301
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Lead Finish Tin Over Nickel
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 1.3 kOhm
Case Style Molded
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm