MCR03EZPFX3922 ROHM
MCR03EZPFX3922 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX3922
Part Number MCR03EZPFX3922
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 39.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX3922
Datasheet download MCR03EZPFX3922.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX3922
MCR03EZPFX3922 Specifications
Part Number MCR03EZPFX3922
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 39.2 kOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm