MCR03EZPFX4023 ROHM
MCR03EZPFX4023 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX4023
Part Number MCR03EZPFX4023
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 402K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX4023
Datasheet download MCR03EZPFX4023.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX4023
MCR03EZPFX4023 Specifications
Part Number MCR03EZPFX4023
Resistance Value 402 kOhm
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm