MCR03EZPFX4700 ROHM
MCR03EZPFX4700 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX4700
Part Number MCR03EZPFX4700
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 470 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX4700
Datasheet download MCR03EZPFX4700.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX4700
MCR03EZPFX4700 Specifications
Part Number MCR03EZPFX4700
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 470 Ohm
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Type Thick Film
Case Style Molded
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm