MCR03EZPJ105 ROHM
MCR03EZPJ105 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ105
Part Number MCR03EZPJ105
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ105
Datasheet download MCR03EZPJ105.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ105
MCR03EZPJ105 Specifications
Part Number MCR03EZPJ105
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Resistance Value 1 MOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm