MCR03EZPJ200 ROHM
MCR03EZPJ200 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ200
Part Number MCR03EZPJ200
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 20 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ200
Datasheet download MCR03EZPJ200.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ200
MCR03EZPJ200 Specifications
Part Number MCR03EZPJ200
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Resistance Value 20 Ohm
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm