| Part Number | ERA2AEB7150X |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 761710 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thin Film 0402 715 Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERA2AEB7150X |
| Datasheet download |
| Part Number | ERA2AEB7150X |
|---|---|
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Power Rating | 0.0625 W |
| Termination Style | Wraparound |
| Resistance Value | 715 Ohm |
| Supplier Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Style | Molded |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 0.6 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERA2AEB7150X |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 150K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14NF1503U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 2M Ohm 5% 1 10W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2GEJ205X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 301 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF3010C.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6GEYJ183V.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0102(0805) 47 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMU01020C4709FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 510 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R Download PDF datasheet for ERJU01F5100C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 2K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW12062K00FKEAHP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERJU02J2R2X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 200 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP14J201U.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW08052R70FKEA.pdf |