MCR10EZHF3651 ROHM
MCR10EZHF3651 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF3651
Part Number MCR10EZHF3651
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 3.65K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF3651
Datasheet download MCR10EZHF3651.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF3651
MCR10EZHF3651 Specifications
Part Number MCR10EZHF3651
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 3.65 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm