MCR10EZPF1272 ROHM
MCR10EZPF1272 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF1272
Part Number MCR10EZPF1272
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 12.7K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF1272
Datasheet download MCR10EZPF1272.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF1272
MCR10EZPF1272 Specifications
Part Number MCR10EZPF1272
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0805
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Resistance Value 12.7 kOhm
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm