MCR10EZPF2200 ROHM
MCR10EZPF2200 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF2200
Part Number MCR10EZPF2200
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF2200
Datasheet download MCR10EZPF2200.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF2200
MCR10EZPF2200 Specifications
Part Number MCR10EZPF2200
Resistance Value 220 Ohm
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm