ERJ1GEF1800C Panasonic
ERJ1GEF1800C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF1800C
Part Number ERJ1GEF1800C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 180 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF1800C
Datasheet download ERJ1GEF1800C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF1800C
ERJ1GEF1800C Specifications
Part Number ERJ1GEF1800C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Resistance Value 180 Ohm
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm