CMB02070X2001GB700 Vishay
CMB02070X2001GB700 Images
Please contact us for more photos of CMB02070X2001GB700
Part Number CMB02070X2001GB700
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description VISCMB02070X2001GB700
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CMB02070X2001GB700
Datasheet download CMB02070X2001GB700.pdf
Request Quotation for CMB02070X2001GB700
CMB02070X2001GB700 Specifications
Part Number CMB02070X2001GB700
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Family CMB0207
Mounting Surface Mount
Case Size 2309
Lead Free Yes
Case Style Conformal
Green Yes
Termination Style Wraparound
Resistance Value 2 kOhm
Failure Rate
Package Type Melf
Tolerance 2 %
Packaging Blister Tape and Reel
Type Carbon Film
Military Standard
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm