M55342H12B10E0PT5 Vishay
M55342H12B10E0PT5 Images
Please contact us for more photos of M55342H12B10E0PT5
Part Number M55342H12B10E0PT5
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342H12B10E0PT5
Datasheet download M55342H12B10E0PT5.pdf
Request Quotation for M55342H12B10E0PT5
M55342H12B10E0PT5 Specifications
Part Number M55342H12B10E0PT5
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Operating Temperature -55 to 150 °C
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Resistance Value 1 kOhm
Rad Hard No
Power Rating 0.1 W
Pin Count 2
Case Size 0603
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.84(Max)
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.6 mm