MCR10EZPF22R0 ROHM
MCR10EZPF22R0 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF22R0
Part Number MCR10EZPF22R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF22R0
Datasheet download MCR10EZPF22R0.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF22R0
MCR10EZPF22R0 Specifications
Part Number MCR10EZPF22R0
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Power Rating 0.125 W
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Resistance Value 22 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm