MCR10EZPF2432 ROHM
MCR10EZPF2432 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF2432
Part Number MCR10EZPF2432
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 24.3K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF2432
Datasheet download MCR10EZPF2432.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF2432
MCR10EZPF2432 Specifications
Part Number MCR10EZPF2432
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Resistance Value 24.3 kOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm