MCR18EZHFLR510 ROHM
MCR18EZHFLR510 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZHFLR510
Part Number MCR18EZHFLR510
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 510m Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZHFLR510
Datasheet download MCR18EZHFLR510.pdf
Request Quotation for MCR18EZHFLR510
MCR18EZHFLR510 Specifications
Part Number MCR18EZHFLR510
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 510 MOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm