ERJS02F3301X Panasonic
ERJS02F3301X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F3301X
Part Number ERJS02F3301X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F3301X
Datasheet download ERJS02F3301X.pdf
Request Quotation for ERJS02F3301X
ERJS02F3301X Specifications
Part Number ERJS02F3301X
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.3 kOhm
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm