MCR18EZPJ204 ROHM
MCR18EZPJ204 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ204
Part Number MCR18EZPJ204
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 200K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ204
Datasheet download MCR18EZPJ204.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ204
MCR18EZPJ204 Specifications
Part Number MCR18EZPJ204
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 1206
Resistance Value 200 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm