MCR18EZPJ221 ROHM
MCR18EZPJ221 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ221
Part Number MCR18EZPJ221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 220 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ221
Datasheet download MCR18EZPJ221.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ221
MCR18EZPJ221 Specifications
Part Number MCR18EZPJ221
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 155 °C
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 220 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Pin Count 2
Lead Finish Tin Over Nickel
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm