ERJP06J131V Panasonic
ERJP06J131V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J131V
Part Number ERJP06J131V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J131V
Datasheet download ERJP06J131V.pdf
Request Quotation for ERJP06J131V
ERJP06J131V Specifications
Part Number ERJP06J131V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Resistance Value 130 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm